Petra Kozmérová

VÍCE O MNĚ

Petra Kozmérová
Petra Kozmérová

Ahoj zdravím vás všechny.

Jmenuji se Petra Kozmérová a pracuji jako dula, laktační poradkyně a jako specialistka na výživu, zaměřuji se také na péči o císařovny.

Pomáhám maminkám už od doby, kdy plánují početí, v době těhotenství, během porodu (osobně) a následně v období šestinedělí a kojení. Pomáhám i ženám, kterým se nedaří dlouhodobě otěhotnět. Zároveň jsem rádkyní v oblasti výživy ve všech již zmíněných fázích, které jsou spojené s přivedením miminka na svět. Uvědomuji si jak klíčovou roli hraje správná výživa během doby rekonvalescence po porodu císařským řezem.

Tato práce je pro mě posláním a zároveň darem. A abyste mě mohli trošku lépe poznat, v následujících řádcích vám sebe i svůj život přiblížím.  

Mimo jiné další informace o mně najdete v sekci referencekde píšou maminky, kterým jsem byla oporou jako dula i jako výživová poradkyně. Bližší informace o tom jak pracuji a jaké všechny služby poskytuji, najdete v sekci - Služby pro vás.

V mém osobním životě ctím stejné hodnoty jako během povolání. Rodina je pro mě důležitá, podle mě je každý z nás malým vesmírem v tomto velkém světě a dohromady pak členové rodiny tvoří jeden celek. 

Náš celek se mnou vytváří můj manžel a náš úžasný syn Sebastien, jsou pro mě velkým štěstím. Podpora, láska, péče i naslouchání jsou nezbytné k vytvoření příjemného prostředí, kde se každý z nás může cítit sám sebou. Zmíněné hodnoty jsou důležité i při mém povolání duly a specialistky na výživu. Stejně je pro mě velmi důležitá pokora a nese se celým mým životem i všemi aktivitami a tak vše co dělám, je s čistým záměrem. 

Chci, aby se maminky se mnou cítily v bezpečí a vnímaly mě jako oporu, viděly ve mně člověka, kterému mohou svěřit cokoliv a věděly, že jsou jejich sdělení i prožitky u mě v bezpečí. 

Mé předchozí povolání mě skvěle připravilo na práci duly, tím že jsem se naučila, jak lidem naslouchat a věnovala jsem se podrobně také oblasti výživy, o kterou jsem se zajímala už od mládí, v současné době jsem stále členem Aliance výživových poradců ČR. Stejně tak mezi mé zájmy vždy patřil zdravý pohyb, ale i osobní rozvoj a životní styl - obecně právě v životním stylu hrají velkou roli opatření jako dýchání, spánek, pohyb a psychika, které jsou ještě důležitější než samotná výživa. V mém minulém povolání jsem se vypracovala až na supervizora v oblasti výživy a životního stylu. Nejvíce jsem se specializovala na prevenci civilizačních chorob - obezitu, intolerance, diabetes a podporu přirozeného početí.

Když jsem později cítila, že je čas na změnu, mé srdce mě vedlo dál k zaměření na pomoc ženám. Práce duly, spojená s výživovým poradenstvím, mě natolik oslovila, že jsem hned věděla - ano to je pro mě ta správná cesta. Od začátku jsem chtěla poskytovat maminkám komplexní péči, začala jsem absolvováním kurzu duly u Akademie Ammadula, a věděla jsem, že se v tomto směru už nepřestanu vzdělávat. Vím, že je vždy co nového se učit a tak své portfolio technik a služeb neustále zkodonaluji. Mezi mé služby patří mimo jiné relaxační masáže pro těhotné maminky, samozřejmě i laktační poradenství a také vím jak pečovat o císařovny.

Ohledně péče o císařovny - absolvovala jsem certifikovaný kurz s tímto zaměřením a sama jsem také císařovnou - jedná se o speciální péči pro ženy, které čeká plánovaný císařský řez a také i pro ženy, které již podstoupily císařský řez - tyto maminky potřebují odlišnou péči o své tělo a svou jizvu, než po klasickém porodu. 

Celkově pracuji s psychosomatikou, lépe tak můžu pomáhat i maminkám, které nemohou otěhotnět. Sama jsem si ve svém životě prošla různými životními zkouškami i zdravotními potížemi, a tak vím, nakolik psychika a naladění člověka ovlivňují jeho tělo. Pokud chceme udělat velké změny ve svém životě a příchod miminka na svět, bývá opravdu velká změna, je vhodné k tomu přistupovat komplexně a nezapomínat na žádnou oblast v životě. Ideální je zaměřit se na celé své bytí, tzn. oblasti - fyzickou, psychickou, sociální a vlivy vlivnějšího prostředí. 

Ráda vám budu pomáhat na cestě ke sjednocení a v péči o sebe, tak abyste se mohla stát opět kompletní. Společně zjistíme, jaká cesta je pro vás ta pravá, abyste mohla být v souladu sama se sebou. 

Díky úskalím, které jsem sama prožívala na cestě životem, se mi automaticky prohloubila má schopnost empatie a tak v daný moment vycítím, jaký přístup je nejlepší zvolit během jakékoliv konverzace, obzvláště když se mi svěřujete s potížemi - samozřejmě vždy naslouchám přáním maminky i její rodiny a podporuji vás ve vlastních rozhodnutích.

Práce duly je pro mě velkou radostí a jsem moc vděčná za to, že mi život ukázal tuto cestu, kde se mé srdce může rozjasnit a zároveň můžu být přínosem i oporou druhým lidem.

Pokud se mě chcete na něco zeptat nebo mě jenom blíže poznat, než se rozhodnete, zda pro vás budu tou správnou dulou - neváhejte a napište mi. Můžeme si domluvit zdarma online setkání, kde se lépe poznáme, řeknete mi jakou máte představu a teprve potom se rozhodnete. Budu se na vás těšit. 

Petra

Sledujte mě na facebooku a instagramu:

Chcete mě kontaktovat?